O:Śmaczny kolorowy drink

Home Forums Działy Drinki i Koktaile Śmaczny kolorowy drink O:Śmaczny kolorowy drink

Mariusz Karbowski
Participant
Posted on 13 lipca 2009 at 03:08

Zacznijmy Anerite.
Owszem jest taki sok produkowany swoja drogą przez znaną wszystkim markę Cappy, dostępny na dobrą sprawę w każdym lepszym sklepie spożywczym. Nie jest to żaden preparat chemiczny ani tym bardziej syrop barowy z większą ilością emulgatorów itp itd.
Co do pisowni, na barze nie używasz słowa potrząsa shakerem, tylko szakuje, szejkuje, szejkeruje, shakuje jak kto woli. Możliwe, że nie istnieje takie słowo w słowniku języka polskiego, nie neguje tego.
Poza tym, z klasyką oczywiście nie będę się bił, mojito ma grubo ponad pół wieku na karku. Prezentowany tu drink jest autorski, jego wykonanie to koszt rzędu 6-7 minut, jeżeli nie masz ochoty, masz ekstremalnie mało czasu, to nie krytykuj dopóki nie spróbujesz. Pozdrawiam i życzę smacznego.

Co do mojito (emerytka).
Zgodzę się, że mojito jest bardzo dobrym drinkiem, szybko przyrządzanym i tak dalej. Z tą drobną różnicą, że każdy mojito zna, jest klasycznym drinkiem, który można nabyć w każdym barze i w każdej książce z przepisami na drinki. Mój drink jest autorski, nigdzie nie był opisany. Myślę, że w tym portalu właśnie o to chodzi, żeby podawać przepisy własnych drinków, a nie tych ogólnodostępnych, ale jak kto woli. Ja na pewno nie będę wrzucał przepisów na tequile sunrise, irish coffee, cuba libre czy zwykłego screwdrivera. Pozdrawiam.

Register Lost Password
Username
Password
Confirm Password
Email
Username or email