Odp:Re:szukam przepisu na macę żydowską!

Home Forums Przepisy czytelników Szukam przepisu na…. szukam przepisu na macę żydowską! Odp:Re:szukam przepisu na macę żydowską!

Anerite
Participant
Posted on 11 lutego 2007 at 06:38

Nie sadze, aby cos tu brakowalo, maca jest nawet bez soli. Ale najprosciej sie przekonasz, kiedy kupisz pudelko macy i napewno na opakowaniu bedzie sklad. Maca jest wyrabiana fabrycznie i nikt jej w domu nie robi, bo nie ma po co. Maca jest obowiazkowym skladnikiem potraw swiat zydowskich i jedza jej sporo, to po co sie trudzic, skoro jest gotowa, a ze tam tylko maka i woda, to trudno znalezc przepis, jednak mi sie udalo, tyle, co podejrzewalam ze ma byc specjalna maka. Oto przepis znaleziony w sieci:

Maca

Maca – (hebr."Niekwaszony chleb"), placek pieczony tylko ze specjalnie przygotowanej mąki i wystudzonej wody, bez dodatku soli. Ciasto na macę należy miesić bez przerwy i szybko piec, aby nie miało żadnej możliwości fermentacji. Zazwyczaj uważa się, że cała czynność nie powinna trwać dłużej niż 18 minut. Nakaz religijnego spożywania macy obowiązuje w czasie święta Pesach, zwanego też chag ha-macot – świętem mac, lub Świętem Przaśników.

Co z tym zakladem, napiszesz? Anerite.
Cos mi sie zdaje, ze przegrales.

Register Lost Password
Username
Password
Confirm Password
Email
Username or email